Krajina srdce

Tisk

Aktuality

Vyhledávání v aktualitách

Letní tábor 2019 pořádaný MAS KRAJINA SRDCE

Občanské sdružení MAS Krajina srdce, jako regionální koordinátor značky "TOULAVA regionální produkt®", ve spolupráci s Asociací regionálních značek, z. s., koordinátorem značení místních výrobků a služeb na národní úrovni, uděluje značku "TOULAVA regionální produkt®".

 

 

Obec Ješetice se může pochlubit novou knížkou !

Obec Ješetice na Benešovsku se může pochlubit pečlivě psanými pamětními knihami, na jejichž obsahu se v letech 1929 – 1940 podíleli tři kronikáři: Antonín Šavrda, František Koreš a Jan Heráň. Jejich nástupkyní a pokračovatelkou ve vedení obecní kroniky je Jana Špačková, která ručně psané a vzhledem k velkému záběru regionální historie Voticka, Mladovožicka a Sedlecko-Prčicka historicky cenné pamětní knihy připravila k vydání.

V době digitalizace se uvolnil prostor na trhu, díky čemuž mohla vzniknout webová služba Grabuj. cz. Jedná se o nahrávací systém pro virtuální videorekordér, který umožňuje zákazníkům po celé České republice, jimž nevyhovuje doba vysílání konkrétního pořadu, tento pořad nahrát a shlédnout ho později.

Místní akční skupina Krajina srdce působí na území 40 obcí Jihočeského a 6 obcí středočeského kraje, nejlépe asi budou toto území znát účastníci slavného dálkového pochodu Praha – Prčice, je to území členité, venkoské a i když je to do husitského Tábora jen kousek dosahuje hustota osídlení území pouze 33 obyvatel/1 km.

 

 

Příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů do Nového roku přeje kolektiv MAS Krajina Srdce.

Rádi bychom Vás informovali, že od roku 2015 navyšujeme cenu mobiliáře.

Párty stan 6x12m - 3.000,-

Skákací hrad - 1.500,-

Pivní set - 100,-

Prezenční stánek - 200,-

Záměrem MAS Krajiny srdce je napomáhat zvyšování kvality života obyvatel regionu. Jednoduše řečeno, chceme, aby se lidem v regionu žilo lépe. To byl důvod, proč se MAS zapojila do projektu Venkovská tržnice, jehož cílem je vytvoření informačního systému pro podporu a posílení místní ekonomiky.

Vážený pamětníku, pamětnice,

rádi bychom Vás pozvali na jednodenní exkurzi do regionu Podlipanska (Region Podlipansko se nachází ve Středočeském kraji na území okresů Kolín a Nymburk.) dne 11.11. 2014, která  se bude konat v rámci projektu Živá kronika.

Ve dnech 18. - 19. října 2014 pořádala MAS Rozkvět zahrady jižních Čech spolu s partnery projektu další exkurzi do regionu Deggendorf a obce Lalling (Bavorsko).
V sobotu 18. 10. 2014 dopoledne jsme vyjeli z Českých Budějovic přes další zastávky směr Bavorsko. Exkurze se zúčastnilo celkem 38 osob. Z mas krajina srdce se exkurze účastnilo 10 zástupců.

1 2 3 4 5 6 7 8 
Newsletter